Léčivé účinky

Určitě jste už slyšeli nebo četli o tom, že pivní lázně mají léčivé účinky. Patříte mezi ty skeptiky, kteří předpokládají, že jde o pouhý marketingový tah a koupele v pivu Vám nic blahodárného nepřinesou? Dovolte nám tedy, vyvést Vás z omylu.

Pivní procedura probíhá tak, že se ponoříte do dřevěné nebo kovové vany s teplotou vody okolo 35°C. Voda musí mít takto vysokou teplotu, aby se z bylinek ve vodě obsažených uvolnily potřebné léčivé a relaxační látky. Pivní lázeň v prvé řadě zlepšuje imunitní systém lidského těla, teplá voda působí příznivě na cévy a nervy, zvyšuje srdeční činnost a podporuje správný krevní oběh. Zároveň se Vám ve vodě prohřeje pokožka a uvolní se veškeré ucpané póry, které odplaví z těla škodlivé látky.

Nejdůležitější složkou této koupele jsou pak samozřejmě pivovarské kvasnice. Ty regenerují pokožku a předávají tělu potřebné vitamíny (hlavně vitamín B), sacharidy a proteiny. Pivní lázně jsou tedy vhodné také na léčbu dermatologických problému, mezi které patří například akné, lupénka nebo celulitida.

A nebyly by to správné pivní lázně, kdybyste během koupele v pivních přísadách nemohli tento zlatavý mok usrkávat. Dopřejte si tedy koupel a sklenici dobře vychlazeného ležáku a zarezervujte si svůj pobyt v luxusním komplexu Pivní lázně Ostrava.

Zobrazit nabídku pobytů a procedur